پهنای باند در پروژه دوربین مداربسته

 

به حداکثر حجم اطلاعات قابل عبور در واحد زمان در هر یک از بخش های شبکه پهنای باند گفته می شود. به عنوان مثال وقتی یکی از پورت های سوییچ شبکه دارای پهنای باند 100Mbps باشد، به این معناست که در یک ثانیه حداکثر می تواند حجم 100Mbps اطلاعات را از خود عبور دهد و اگر حجم اطلاعات وارد شونده به آن بیشتر از این مقدار شود، موجب تاخیر و اختلال در سیستم خواهد شد.

 

عوامل موثر در میزان اشغال پهنای باند

---کیفیت دوربین ( MP )

هر چه مگا پیکسل دوربین مداربسته بالاتر باشد دوربین پهنای باند بیشتری را اشغال می کند.

فریم بر ثانیه دوربین ( fps )

با افزایش تعداد فریم دوربین مداربسته در ثانیه پهنای باند اشغالی آن نیز افزایش می یابد. قابل انتظار هم هست که برای دو دوربین مداربسته که در هر ثانیه یکی 25 عکس و دیگری 10 عکس میگیرد، پهنای باند اشغالی یکی نباشد.

فرمت فشرده سازی توسط دوربین ( encode )

هر چه یک دوربین مداربسته تصاویر ضبط شده توسط خود را بیشتر فشرده نماید، حجم تصاویر کاهش بیشتری یافته و پهنای باند کمتری اشغال می شود. فرمت های متعارف فشرده سازی دوربین های مداربسته تحت شبکه MPEG4، h264 و h265 است. به صورت تقریبی پهنای باند اشغالی در حالت h265 نصف حالت h264 ، و در حالت h264 نصف حالت MPEG4 است.

میزان تحریک دوربین ( motion )

با افزایش تحریک دوربین مداربسته توسط محیط تحت نظارت، حجم اطلاعات ارسالی توسط آن افزایش یافته و در نتیجه پهنای باند اشغالی توسط دوربین مداربسته بیشتر می شود. برای دو دوربین با مشخصات کاملا مشابه، حجم اطلاعات تولیدی توسط دوربینی که motion بیشتری را در محیط تحت نظارت خود می بیند، نسبت به دوربین مداربسته دیگر که ناظر بر محیطی آرام و ساکن می باشد، به مراتب بیشتر است.

 

قابلیت های تحلیلی دوربین ( از جمله WDR، starlight و ..... )

دوربین هایی که دارای ویژگی های تحلیلی داخلی از جمله WDR، starlight و ..... هستند، نسبت به سایر دوربین ها پهنای باند بیشتری را اشغال می کنند.

 

دیدگاه (2) به اشتراک بگذارید:

security code