وسترن دیجیتال از دو حافظه سه‌بعدی ۹۶ لایه‌ی SSD رونمایی کرد

وسترن دیجیتال از دو حافظه‌ی SSD قدرتمند ویژه‌ی دیتاسنترها رونمایی کرد. این حافظه‌ها از سرعت و تحمل‌پذیری چشمگیری بهره‌مند هستند.
 
امروز وسترن دیجیتال از دو حافظه‌ی SSD سه‌بعدی ۹۶ لایه از خانواده‌ی NVMe با نام‌های Ultrastar DC SN640 و Ultrastar DC SN340 رونمایی کرد. این دو حافظه از نوع mixed-use و read-intensive هستند که به‌ترتیب برای کاربری ترکیبی و کاربردهایی که به سرعت بسیار بالای خواندن نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. درایور‌های جدید سری Ultrastar برای پاسخ‌گویی به نیازهای درحال تکامل و ویژه‌ی دیتاسنترهای امروزی ساخته شده و به‌دنبال ایجاد شالوده‌ای قوی و قابل‌انعطاف برای دوران زتابایت آینده هستند. استفاده از طراحی کنترلر مخصوص وسترن دیجیتال به همراه توسعه‌ی سفت‌افزار (firmware) و یکپارچگی عمودی آن، حافظه‌های جدید را به ابزاری برای نمایش قدرت این شرکت برای خلق ابداعاتی تبدیل می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد داده‌های خود را به‌اشکال مختلفی از رایانش لبه‌ای گرفته تا رایانش ابری و هسته‌ای مدیریت کنند.

فناوری NVMe تأثیر بسیار زیادی بر کسب‌وکارها و عملیات‌های آن‌ها روی داده‌ها داشته است. این فناوری می‌تواند در زمینه‌هایی همچون تجزیه‌وتحلیل آنی، ماشین به ماشین (M2M)، اینترنت اشیاء و فناوری‌های نوظهور مثل زیرساخت منعطف یا composable infrastructure به‌کار رود. کاربران دیتاسنترها با ماهیت جریان‌های داده‌ی خود و میزان بار کاری آن‌ها آشنا هستند و می‌فهمند که معماری‌های عمومی امروزی ناکار‌آمد هستند و می‌توانند مصرف منابع و هزینه‌ها را افزایش دهند. اکنون وسترن دیجیتال با طلیعه‌داری حافظه‌های جدید NVMe SSD گزینه‌های مخصوصی را برای اهداف مختلف معرفی کرده است. در زیر با این دو حافظه بیشتر آشنا می‌شویم.

حافظه‌ی NVMe SSD مدل Ultrasrar DC SN640 چندکاربردی یاMixed-Use

 حافظه‌های خانواده‌‌ی Ultrastar DC SN640 برای ارائه‌ی عملکرد بسیار قوی چندکاربردی مثل SQL Server، MySQL، دسکتاپ‌های مجازی و کارکردهای حیاتی کسب‌وکارها با استفاده از زیرساخت‌های فراهمگرا (HCI) طراحی شده‌اند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به VMware vSAN و Azure Stack HCI مایکروسافت اشاره کرد. این حافظه‌ در زمینه‌ی نوشتن متوالی در مقایسه با مدل‌های قبلی عملکردی دو برابری را از خود نشان می‌دهد. حافظه‌های DC SN640 که از طراحی‌های سیستم متفاوتی پشتیبانی می‌کنند، در سه شکل متفاوت عرضه می‌شوند و قابلیت‌های مختلفی دارند:

 

EDSFF E1.L تا حجم 30.72 ترابایت
U.2 7mm تا حجم 7.68 ترابایت
M.2 22×110 تا حجم 3.84 ترابایت

 

حافظه‌های Ultrastar DC SN640 با معماری ثابت‌شده‌ای ساخته شده‌اند به نحوی که کاربران تجاری، ارائه‌دهندگان خدمات ابری، تولیدکنندگان و شرکای آن‌ها می‌توانند روی صلاحیت آن و داشتن گواهی‌نامه‌های سخت‌افزاری و سیستم‌عامل برای کاهش زمان ساخت محصول نهایی حساب کنند. خانواده‌ی Ultrastar DC SN640 همچنین دارای تحمیل‌پذیری منعطف و قابل تنظیمی هستند و گزینه‌های متعدد امنیتی با خود دارند. این حافظه‌ها که از هزینه‌ی مالکیت رقابتی برخوردار هستند، شالوده را برای پشتیبانی از دیتاسنترها در مقیاس زتابایت فراهم می‌کنند و برای طراحی معماری‌های نسل آینده از مدیریت نام فضای چندگانه‌ی NVMe بهره می‌برند.

حافظه‌ی NVMe SSD مدل Ultrastar DC SN340 با سرعت خوانش زیاد یا Read-Intensive

 

حافظه‌ی جامد Ultrastar DC SN340 Gen3 x4 برای مصرف انرژی کمتر و ارائه‌ی بازدهی بیشتر طراحی شده و با مصرف ۷ واتی در عملکرد نهایی، حرارت کمی تولید می‌کند. این حافظه برای کارهایی که به زمان خوانش زیادی نیاز دارند، مثل ذخیره‌‌سازی گرم (warm storage) و سایر مواردی که برای نوشتن در اندازه‌های بزرگ به‌کار می‌رود مناسب است. از جمله‌ی این موارد می‌توان به شبکه‌های تحویل محتوا (CDN) و video caching اشاره کرد که داده‌ها در اندازه‌های متوالی بزرگ نوشته می‌شوند و از پهنای باند وسیع Gen3 x4 و تأخیر کم NVMe بهره می‌برند. پایگاه‌های داده‌ی توزیع شده‌ی NoSQL مثل Apache Cassandra و MongoDB نیز می‌توانند از ویژگی نوشتن داده‌ها در اندازه‌های بزرگ این حافظه بهره‌مند شوند. حافظه‌ی Ultrastar DC SN340 با قابلیت‌های مختلف تا حجم 7.68 ترابایات عرضه می‌شود. این درایو در سه‌ماهه‌ی جاری به کاربران منتخب عرضه خواهد شد.

zoomit.ir

دیدگاه (2) به اشتراک بگذارید:

برچسبها : 96 لایه ی SSD ،
security code